• Home
  • Przepisy na Wielkanoc

W Polsce Wielkanoc celebruje się poprzez suto zastawione stoły, o czym w dużej mierze świadczy polska gościnność i zamiłowanie do biesiadowania, dlatego też jest to idealny czas na przygotowanie wyjątkowych potraw wielkanocnych. W czasie świąt wielkanocnych na stołach królują wędliny, wielkanocne baby i mazurki, a przede wszystkim jajka – symbol nowego życia. Bez względu na to, czy święta wielkanocne przygotowujesz  stylu klasycznym czy też nowoczesnym, w galerii moich wielkanocnych przepisów z pewnością znajdziesz coś dla siebie!

Z racji, że Wielkanoc łączy się z suto zastawionym stołem, w poniższej sekcji znajdują się przeróżne przepisy na Wielkanoc. Na blogu kulinarnym KurkaNielotka.pl zajdziesz przepisy na dania i potrawy wielkanocne, jak na przykład jajka faszerowane przeróżnymi farszami i mięsa- pieczone i duszone, w sosach i bez, pasty kanapkowe na bazie jajek i wiosenne sałatki, które są doskonałym uzupełnieniem każdej wieczerzy. W mojej galerii nie mogło także zabraknąć jakże charakterystycznych dla tych świąt zup – barszczu białego i żurku wielkanocnego.

Przepisy wielkanocne to nie tylko przeróżne słone potrawy i zupy, ale przede wszystkim słodkości, bez których nie wyobrażamy sobie świąt. Oprócz przepisów na wielkanocne babki i mazurki, na moim blogu znajdziesz także przepisy na babeczki (muffinki) i serniki, które wprawdzie przygotowuje się nie tylko na Wielkanoc, ale które są uważane za ciasta na uroczyste okazje. Dodatkowo znajdziesz u mnie praktyczne rady wielkanocne – jak zrobić domowy chrzan na Wielkanoc, jak zrobić lukier do wielkanocnej babki i jak zrobić baranka z masła. Zainspiruj się moimi przepisami na Wielkanoc!