Bezy
mini beziki

Bezy przepis

Udostępnij za pomocą:

lub zwyczajnie skopiuj, a następnie udostępnij poniższy adres:

Składniki

Ilość porcji:
6 białek
360 g drobnego cukru
1.5 łyżeczki soku z cytryny

Składniki

Opis dania

Udostępnij

Bezy doskonale nadają się do dekoracji wielu deserów i ciast, a także świetnie sprawdzają się w formie słodkiej przekąski. Przepis na bezy nie jest skomplikowany – cały sekret bezików spoczywa w dobrze ubitych białkach i odpowiednich proporcjach cukru. Bezy możemy łatwo formować za pomocą rękawa cukierniczego, nadając im pożądane kształty – od standardowych „kropelek”, przez pojedyncze bezy do przełożenia, aż po całe blaty bezowe, stanowiące podstawę tortu bezowego. Ja swoje beziki przygotowałam z białek, które zostały mi z przygotowania pączków. O tym, jak zrobić bezy w wersji mini i nie tylko, przeczytasz właśnie w tym artykule! 🙂

Przygotowanie

1
Gotowe

Białka ubić na sztywną pianę, zaczynając o najmniejszych obrotów miksera, stopniowo je zwiększając. Gdy piana będzie już mocno gęsta, a na powierzchni piany będą już widoczne ślady miksera, należy zacząć dodawać cukier. Cukier do bezy należy dodawać stopniowo, łyżka po łyżce tak, by każda kolejna porcja cukru zdążyła się rozpuścić.

2
Gotowe

Na koniec ubijania, gdy cukier będzie już prawie rozpuszczony, do białek dodać sok z cytryny. Ubijać jeszcze przez chwilę.

Gotową bezę przełożyć do rękawa cukierniczego. Na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia formować bezy pożądanej wielkości i o wybranych kształtach

3
Gotowe

Beziki piec w piekarniku nagrzanym do 110 stopni przez około 1.5-2 godziny (bez termoobiegu i w zależności od wielkości i grubości bezików). Aby bezy całkowicie skruszały, najlepiej zostawić je w wyłączonym piekarniku do całkowitego wystudzenia.

Joanna

Joanna

Pasjonatka kuchennych eksperymentów z wbudowanym trybem „na oko”. Lubię dzielić się z innymi swoimi kulinarnymi wytworami jak i daniami, które od zawsze gościły w moim rodzinnym domu.

Przepis na pączki tradycyjne
poprzedni
Pączki przepis tradycyjny
Przepis na faworki
następny
Faworki/chrusty (przepis tradycyjny)

Skomentuj